Warunki dostawy

Wszystkie zamówienia w sklepie internetowym Selgros24.pl realizowane są za pośrednictwem firmy kurierskiej DB Schenker wyłącznie na obszarze Rzeczpospolitej Polskiej. Przesyłki standardowe, których waga nie przekracza 31,5 kg lub każdy z jej wymiarów (długość/szerokość/wysokość) jest mniejszy niż 200 cm (przesyłki te nie są pakowane na paletach) dostarczane są do lokalu zgodnie z adresem dostawy. Pozostałe przesyłki, które nie spełniają wyżej wymienionych warunków dostarczane są pod budynek wskazany w adresie dostawy - kurier jest zobowiązany wyładować przesyłkę z samochodu, nie ma jednak obowiązku dostarczyć jej do wskazanego w adresie lokalu.


 

Standardowy koszt dostawy

 


         

Koszty dostawy zależą od wartości zamówienia oraz wagi i wymiarów paczki. Podczas składania zamówienia koszt dostawy jest wskazany w koszyku zamówienia. Cennik brutto przesyłek oferowanych przez sklep Selgros24.pl znajdą Państwo w poniższej tabeli:

 Typ wysyłki  Uwagi Koszt dostawy Opłata dodatkowa przy wybraniu płatności "za pobraniem"
Przesyłki standardowe  Niezależnie od ilości produktów w zamówieniu  9,99 zł  5 zł
Przesyłki zawierające produkty gabarytowe*
Produkty gabarytowe 1 np. pralki, zmywarki, kuchenki, TV pow. 40”, rowery
 29,90 zł/szt.  5 zł
Przesyłki zawierające produkty gabarytowe* Produkty gabarytowe 2 np. duże lodówki, stoły ping- pongowe, duże baseny, trampoliny
 49,90 zł/szt.  5 zł
Przesyłki zawierające produkty gabarytowe* Produkty gabarytowe 3 np. niektóre meble ogrodowe
 99,90 zł/szt.  5 zł
Przesyłki zawierające produkty gabarytowe* Produkty gabarytowe 4 np. niektóre meble ogrodowe
149,90 zł/szt.  5 zł

* Zróżnicowane koszty dostaw zależą od wielkości i ciężaru produktów

Powyższy cennik przedstawia ogólną zasadę wyliczania kosztu dostawy. Koszt dostawy wybranych produktów może się różnić.

Przykład wyliczenia całkowitego kosztu dostawy:
Proszek do prania 5kg 5 szt.  -> koszt dostawy 9,99 zł
Pralka 1 szt. + żelazko 1 szt. +  kawa 5 szt.  -> koszt dostawy 29,99 zł + 0zł = 29,99 zł
Pralka 2 szt. + zestaw mebli  -> całkowity koszt dostawy 2x29,99 zł + 99,99 zł = 159,97 zł

Koszty dostawy danego produktu są uzależnione od  kosztów transportu oraz opłaty za wybraną formę płatności.
Wysokość kosztów za dostawę jednego produktu znajduje się pod ceną wybranego produktu np. 

 

              

 

    

Czas dostawy

Na czas otrzymania przesyłki składa się:

- oczekiwanie na zaksięgowanie wpłaty za zamówienie na konto Sklepu (dla przesyłek z płatnością pobraniową nie występuje);

- czas realizacji i wysyłki zamówienia (kompletowanie towaru, wystawienie dokumentu sprzedaży, spakowanie paczki);

- czas dostawy przez firmę kurierską (ok. 24h).

 

Data otrzymania zamówienia = czas przygotowania paczki do wysyłki + czas dostawy (kurier)

Czas realizacji zamówienia podawany jest indywidualnie podczas jego składania. Data wysyłki jest określana dla każdego produktu w zamówieniu na podstawie aktualnych informacji o czasie dostępności produktu. W przypadku kiedy w zamówieniu znajdują się towary z różnymi czasami realizacji, o dacie wysyłki zamówienia decyduje produkt z najdłuższym czasem realizacji.

 

Postaramy się wysłać Twoje zamówienie:

- w ciągu 24h dla zamówień złożonych w dniu roboczym (poza piątkiem);

- we wtorek dla zamówień złożonych od piątku do niedzieli.

Klient może w każdym momencie sprawdzić, na jakim etapie jest realizacja dostawy na podstronach „historia zamówień". Każde zamówienie realizowane przez kuriera ma nadany numer przesyłki, dzięki któremu na stronie internetowej www.dbschenker.com/pl można sprawdzić jego status.

W razie czasowej lub trwałej niedostępności towaru Klient zostanie o tym niezwłocznie poinformowany. W przypadku kiedy płatność za zamówienie realizowana jest za pośrednictwem serwisu rozliczeniowego termin realizacji zamówienia liczony jest od momentu otrzymania płatności.


Kontakt z kurierem i odbiór dostawy

W JAKICH GODZINACH DOSTARCZACIE PRZESYŁKI? Kurierzy dostarczają przesyłki w dni robocze, najczęściej w godzinach 8.00 – 18.00. Wszystko zależy od miejsca dostawy, warunków pogodowych oraz samego spedytora.

CZY KURIER ZADZWONI PRZEZ DORĘCZENIEM PRZESYŁKI? W większości przypadków kurierzy dzwonią do odbiorców przesyłek, ale nie możemy tego zagwarantować (kurier nie ma takiego obowiązku).

 

CO JEŚLI PRZESYŁKA KURIERSKA SIĘ SPÓŹNIA? Najprościej skontaktować się z firmą kurierską i podać numer przesyłki:

- Schenker - zobacz kontakt do oddziałów

 

Interweniować można także za pomocą Infolinii Selgros24.pl tel. 0800 505 105 od poniedziałku do piątku w godz. 8:00-17:00 lub korzystając z formularza kontaktowego. Przed potwierdzeniem odebrania przesyłki od kuriera w każdym przypadku należy sprawdzić, czy opakowanie nie uległo uszkodzeniu w transporcie. W szczególności należy zwrócić uwagę na stan taśm z logiem Selgros24 naklejonych na paczkę. W przypadku, gdy opakowanie przesyłki nosi znamiona uszkodzenia lub gdy taśmy są zerwane należy odmówić odbioru przesyłki i skontaktować się z nami pod numerem infolinii 0 800 505 105, abyśmy mogli odnotować zdarzenie. Przed uiszczeniem zapłaty oraz pisemnym potwierdzeniem odbioru, kurier nie może wydać paczki odbiorcy. Nie ma możliwości sprawdzenia zawartości przed potwierdzeniem odbioru, warto jednak poprosić kuriera o to, by uczestniczył w sprawdzeniu zawartości przesyłki, upewniając się czy doszła w stanie nienaruszonym. W sytuacji gdyby kurier odmówił, należy go poinformować, iż w przypadku uszkodzenia bądź niezgodności będzie musiał przyjechać ponownie w celu spisania protokołu uszkodzenia.

Firma kurierska ma obowiązek sporządzenia protokołu z odbiorcą przesyłki w terminie 7 dni od jej doręczenia. Brak stwierdzenia nieprawidłowości w zakresie stanu ilościowego lub jakościowego przesyłki przy odbiorze może mieć negatywny wpływ na wynik rozpatrzenia roszczeń Klienta z tytułu uszkodzenia czy okradzenia przesyłki w transporcie. Selgros24.pl nie ponosi odpowiedzialności za niedostarczenie towaru lub opóźnienie w dostarczeniu zamówionego towaru lub realizacji zamówienia, wynikające z błędnie podanego przez Klienta lub niedokładnego adresu dostawy. Podanie numeru telefonu może ułatwić nam kontakt w przypadku ewentualnych problemów związanych z realizacją lub dostawą zamówienia. Selgros24.pl nie ponosi odpowiedzialności za niedostarczenie towaru lub opóźnienie w dostarczeniu zamówionego towaru lub realizacji zamówienia, wynikające z błędnie podanego przez Klienta lub niedokładnego adresu dostawy. Podanie numeru telefonu może ułatwić nam kontakt w przypadku ewentualnych problemów związanych z realizacją lub dostawą zamówienia.